تاريخ : ۱۳٩٢/٢/۸ | ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ | نویسنده : کتابخانه علامه طباطبایی اسفرورین

نکاتی برای دستیابی به نتیجه دلخواه در امتحانات، ارائه‌ی روش‌هایی بسیار ساده در بالا بردن سرعت یادگیری، حفظ کردن و مطالعه.

 

 

 

 

برای مشاهده روی ادامه مطلب کلیک نمایید


آمار نشان داده که ذهن انسان در زمان‌های کوتاه و مکرر بسیار متمرکزتر از زمان‌های طولانی عمل می کند. بنابراین حتی اگر فقط ده دقیقه برای درس خواندن فرصت دارید، آن را به فواصل زمانی کوتاه‌تر تقسیم کنید.
با خیالی آسوده استراحت کنید
اگر زمان شما اجازه می‌دهد به منظور تجدید قوا، یک روز کامل را به استراحت بگذرانید. با این کار ممکن است احساس عذاب وجدان کنید و مرتبا با خود بگوئید : «باید امروز را هم درس می خواندم» و زمان گران‌بهایی را که به استراحت تخصیص داده‌اید، با استرس سپری کنید.

درس‌ها را در همان روز مرور کنید
زمانی که چیز جدیدی یاد می‌گیرید، سعی کنید در همان روز نکات مهم‌ش را دوره کنید. با گذشت چند روز، برای یادآوری آن مطالب به تلاش بیشتری نیاز خواهید داشت. به هر حال یک مرور سریع در انتهای روز، باعث ماندگاری بیشتر در مغز و یادآوری آسانتر مطالب خواهد بود.
مرحله به مرحله پیش بروید
ممکن است باور نداشته باشید که همیشه از کل به جزء و از بزرگ به کوچک رسیدن ، روش کارآیی در امر یادگیری در سنین مختلف است. در زمان درس خواندن ابتدا سعی کنید یک درک کلی از مطلب داشته باشید سپس وارد جزئیات شوید، با این روش امکان موفقیت شما بیشتر می‌شود  • پرشین بلاگ
  • مگاترینر مرجع ترینر بازی ها