تاريخ : ۱۳٩٢/٢/۱٢ | ٤:٤۱ ‎ب.ظ | نویسنده : کتابخانه علامه طباطبایی اسفرورین

 

  مراجعه به کتابخانه های عمومی قزوین 16 درصد رشد داشته است

 سرپرست اداره کل کتابخانه ‌های عمومی استان قزوین گفت: با اطلاع رسانی های مطلوب و تلاش کتابداران شاهد رشد 16 درصدی مراجعین به کتابخانه ها هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، محمدرضا مولایی اظهار داشت: آمار مراجعین به کتابخانه های استان روز به روز در حال افزایش است به گونه ای که در سه ماهه پایانی سال گذشته شاهد رشد 16 درصدی مراجعان به کتابخانه ها بودیم.

وی ادامه داد: این روند رو به رشد همچنان ادامه دارد و امیدواریم به لطف همکاری های مسوولان استان قزوین و نهاد کتابخانه های عمومی کشور، قزوین را در مسیری قرار دهیم که در چند سال آینده پایلوت کتابخوانی کشور معرفی شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه ‌های عمومی استان قزوین اذعان داشت: در بخش امانت‌ دهی کتاب نیز در سه ماهه زمستان نسبت به سه ماهه پاییز رشد 10 درصدی را شاهد بودیم که این نشان دهنده بالا رفتن آمار کتابخوانی در این استان است.

مولایی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره کتابخوانی افزود: ایشان می فرمایند که «امروز کتابخوانی و علم آموزی نه تنها یک وظیفه ملی که یک واجب دینی است» پس تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا به این وظیفه خطیر خویش جامه عمل بپوشانیم.

این مسئول با بیان اینکه ترویج نهضت مطالعه در جامعه تأثیر مستقیمی بر سایر حوزه ها دارد، تصریح کرد: نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف گسترش و ترویج نهضت مطالعه مفید در راستای دستیابی به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود، وظیفه حساس و خطیری در این زمینه برعهده دارد  که انجام موفقیت آمیز آن نیازمند همکاری و تعامل همه جانبه و دقیق تمامی بخش های نهاد است که در این زمینه تعامل مطلوبی بین بخش‌ های مختلف نهاد است.

 

مولایی یادآور شد:  این نهاد با پشتیبانی و همدلی مسئولان گامی اساسی در راستای ترویج نهضت مطالعه در استان برداشته است.  • پرشین بلاگ
  • مگاترینر مرجع ترینر بازی ها