تاريخ : ۱۳٩٢/٢/٢٤ | ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ | نویسنده : کتابخانه علامه طباطبایی اسفرورین

در آستانه ماه مبارک رجب، بلال انقلاب، یار و همراه دیرین امام راحل عظیم الشان و رهبری فرزانه، مرحوم حاج محمود مرتضیایی فر، ندای آسمانی "انا لله و انا الیه راجعون" را لبیک گفته به سوی معبود ازلی و دیدار ابدی شتاف.

خبر درگذشت حاج محمود مرتضایی فر، موجبی از تاسف و تاثر در میان متدینین، دوستان و دوستداران آن مرحوم به راه انداخت.

مرحوم مرتضایی فر، بنیان گذار تکبیر پس از انقلاب و طنین الله اکبرهای کوبنده او در بدو ورود حضرت امام خمینی(ره) در بهشت زهرا، در خاطره های انقلابیون ماندگار است. تکبیرهای دشمن شکن روزهای ملتهب و مقاومت اوایل انقلاب نوای دلنشین دعای قنوت عید فطر، در صفوف به هم پیوسته نماز عید و فریادهای توحیدی او از تریبون مقدس نماز جمعه، هیچگاه از اذعان پاک نخواهد شد و همچنان ادامه خواهد داشت. حقیقتاً که حنجره  او حنجره رسانه انقلاب بود.

ایشان از شاگردان مکتب آیت الله طالقانی و در تمام صحنه های قبل و بعد از انقلاب همواره در پی انجام وظیفه الهی و در خدمت ولایت و روحانیت انجام وظیفه می نمود. انسانی بزرگوار، مخلص، ولایتمدار و خدوم که بسیاری از سال های عمر شریفش را در جهت اسلام و فرهنگ نماز و نماز جمعه صرف نمود. مرحوم مرتضایی فر، نامی آشنا برای همه مردم ایران و به خصوص نمازگزاران، با سه دهه فعالیت در ستاد نماز جمعه تهران است. نامی که یادآور ایمان، شهامت و شجاعت در سخت ترین صحنه های انقلاب است.

   • پرشین بلاگ
  • مگاترینر مرجع ترینر بازی ها