تاريخ : ۱۳٩٢/٢/۳۱ | ٢:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : کتابخانه علامه طباطبایی اسفرورین

1.      خوب خواندن را به بچه ها بیاموزید. برای این کار از سنین پایین تر شروع کنید. خواندن درست و   صحیح قلب هر یادگیری است اگر بچه ها یاد نگیرند خوب و درست مطالعه کنند، در یادگیری هم دچار  مشکل خواهند شد.

                        

2.            یک محل ثابت و مشخص را در خانه برای قصه گفتن و خواندن کتاب داستان در نطر بگیرید که بچه  در آنجا احساس راحتی کند.

 

3.            هر روز 15 تا 20 دقیقه با صدای بلند برای او کتاب بخوانید. بلند خواندن کتاب در تقویت قدرت شنیدن و صحبت کردن بچه ها خیلی موثر است. بچه هایی که والدین آنها با صدای بلند برایشان کتاب می خوانند، قدرت بیان بهتری دارند.

 

4.            از کتاب داستان شروع کنید و داستان هایی با موضوعات مورد علاقه فرزندتان برایش بخوانید. کتاب مورد علاقه او را بارها و بارها برایش بخوانید.

 

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک نمایید


5.            قبل از خواندن کتاب، موضوع کتاب و اینکه درباره چه موضوعی است را به او بگویید.

 

6.            هنگام خواندن داستان کتاب را طوری بگیرید که تصاویر را ببیند. بعد از خواندن کتاب از او بخواهید درباره تصاویر آن توضیح دهد.

 

7.            در سنین ابتدایی دبستان، کتاب هایی با حروف درشت انتخاب کنید و موقع تلفظ هر کلمه انگشت تان را روی آن کلمه قرار بدهید تا فرزندتان با شکل نوشتاری کلمات هم آشنا شود.

 

8.            بعد از چند دقیقه خواندن، خلاصه داستان را برایش تعریف کنید و سوالاتی درباره متنی که خوانده اید از او بپرسید.

 

9.            کتاب های شعر و داستان ریتم دار با متن تکراری انتخاب کنید و از فرزندتان بخواهید قسمت های ریتم دار را تکرار کند.

 

10.        بعد از خواندن کتاب و تمام شدن داستان درباره شخصیت های آن با او صحبت کنید و بخواهید داستان را با داستان و موضوعات دیگر مقایسه و نقاط اشتراک و تفاوت را بیان کند.

 

11.        هنگام خواندن کتاب وقتی به کلمات جدید می رسید، معنی آن را برای بچه ها بگویید و چند سوال هم درباره آن برایشان مطرح کنید.

 

12.        هنگام خواندن کتاب به عکس العمل فرزندتان توجه کنید. هر وقت احساس کردید خسته شده کتاب خواندن را متوقف کنید.  • پرشین بلاگ
  • مگاترینر مرجع ترینر بازی ها