برگزاری نشست استفاده بهینه از اوقات فراغت

برگزاری نشست چگونگی گذراندن  و استفاده بهینه از اوقات فراغت نوجوانان در فصل تابستان

یکی دیگر از نشستهای برگزار شده در کتابخانه اسفرورین تحت عنوان چگونه گذراندن و استفاده بهینه از اوقات فراغت  برای نوجوانان عضو کتابخانه بود .

در این نشست زکیه مهرعلیان ابتدا برای نوجوانان بیان کردنداوقات فراغت به معنای رهایی موقت از کار و  انجام فعالیت‌هایی است که مورد نظر و به دلخواه فرد باشند. برنامه‌ی اوقات فراغت در مورد هر کس متفاوت است و به سلیقه، نیازهای روحی، سن و توان مالی فرد بستگی دارد. امروزه قشر نوجوان و جوان جامعه که بیشتر تحت تأثیر تهاجم فرهنگى دشمن قرار دارد، باید از اوقات فراغت خود استفاده بهینه کرد  .

بنابراین جوانان و نوجوانان باید  زمینه‌ی مناسب براى محیطى نشاط ‌آور و تفریحات لذت‌بخش متناسب با الگوهاى فرهنگى جامعه را شناسایی کنند .ودر آن زمینه اوقات فراغت را پر نمایند .

مهرعلیان در ادامه زمینه‌ها و فعالیت‌هاى اوقات فراغت را برای حاضرین تشریح کرد این زمینه ها عبارت بودن از ورزش،  هنر و فعالیت‌هاى مربوط به آن ،برنامه‌هاى کانون‌هاى فرهنگى و تربیتى،ازهمه مهمتر کتابخوانی ، و برنامه های تلویزیونی؛، مطالعه روزنامه‌ها ، پارک‌هاى شهرى و مسافرت و تفریح بود
مهرعلیان افزود با توجه به اینکه  ورزش در اولویت فعالیت‌هاى مورد علاقه نوجوانان و جوانان براى پر نمودن اوقات فراغت قرار دارد، از این‌رو؛  باید از ورزشهای مناسب و در محل های و مکانهای مناسب استفاده کنند .

و اینکه سکوت حاکم بر کتابخانه‌ها و کتاب‌هاى موجود در آن‌ها مى‌تواند نوجوانان و جوانان را به سمت خود کشانده و از بهترین زمینه‌هاى پر نمودن بهینه اوقات فراغت نوجوانان و جوانان محسوب گردند. لذا کتابخانه ها محل مناسبی برای پر کردن اوقات فراغت خواهد بود .

نوجوانان و جوانان می توانند در برنامه های فرهنگی و نشست های کتابخوان در این ایام اوقات فراغت شرکت نمایند و بهترین بهره را ببرند . و نسبت به بالا بردن اطلاعات عمومی خود و با شرکت در کلاسهای قرآنی نسبت به بالابردن اعتقادات دینی خود تلاش نمایند .ور در مسابقات قرآنی نیز شرکت نمایند .

همچنین نوجوانان و جوانمان با شرکت در کلاسهای هنری و فعالیت‌هاى مربوط به آن از جمله  هنرهایى مانند قالى‌بافى، خطاطى، نقاشى، خیاطی و … علاوه بر پر نمودن بهینه‌ی اوقات فراغت می توانند منبع درآمدی هم کسب نمایند .

مهرعلیان در پایان از همه شرکت کننده ها خواست  چگونه استفاده از اوقات فراغت خود را برای دوستانشان بیان کنند  و از نکات خوب هم الگو بگیرند . ور در اوقات فراغت خود به کار ببرند .

 

 

/ 0 نظر / 76 بازدید