برگزاری کلاس مشاوره قبل از ازدواج و پیامدهای طلاق در خانواده و جامعه

کتابخانه علامه طباطبایی اسفرورین همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی به برگزاری دوره مشاوره قبل ازدواج و پیامدهای طلاق در خانواده وجامعه پرداختند در این دوره کتابدار کتابخانه ثریا یوسفی بیان داشتند انتخاب همسر و تشکیل خانواده بی شک یکی از مهم ترین تصمیمات در زندگی هر فردی است، به همین خاطر برای هرچه بهتر تصمیم گرفتن در این خصوص لزوم مشاوره قبل از ازدواج به شدت احساس میشود.
انجام مشاوره برای ازدواج و  مشاوره قبل ازدواج این امکان را به افراد میدهد تا آگاهی لازم از  روش های شناخت همسر ایده آل ، آشنایی با همسر ، ایجاد تعامل و ارتباط موثر با او و همینطور روابط دوران عقد و نامزدی را بدست آورند، این شناخت می تواند باعث نزدیکی و نهایتا ازدواج و یا دوری از فرد مورد نظر باشد، مشاوره قبل از ازدواج فقط کمک به شما در زمینه انتخاب یا شناخت همسر آینده تان نیست بلکه آموزش همه آن چیزی است که شما و همسر آینده تان برای یک زندگی ایده آل به آن نیاز دارید، اکثر این مهارت ها برای شما نا آشنا هستند و باید آنها را هم بیاموزید و هم با همسر آینده تان بار ها تمرین کنید تا ملکه ذهنتان شود.
در ادامه ایشان همچنین به پیامدهای طلاق پرداختند وعنوان کردند که گسستن رابطه زناشویی و رها ساختن زندگی مشترک، زن و مردی را که با هم پیوسته بوده اند، به راه های گوناگون می کشاند ، هر چند امکان دارد، چنین زن و مردی، هریک خوشبختی خاصی یافته یا سعادت از دست رفته را در کنار همسری دیگر بیابند اما متأسفانه چنین امکانی اندک و تنها برای حدود ۱۰ درصد اتفاق می افتد.
جامعه ما نسبت به زنان مطلقه پیشداوری منفی دارد و قریب ۹۰ درصد زنان طلاق گرفته را نمی پذیرند. از طرفی دیگر مشکل وجود فرزندانی در خانواده های طلاق که ناچارند به زندگی در کنار یکی از والدین بسنده کنند و روزگار را زیر سایه ناپدری یا نامادری بگذرانند، مسأله دیگری است که بسیار قصه های غم انگیز آن را شنیده ایم. این مسایل و پیامدها یک ذهنیت تاریخی منفی نسبت به طلاق را شکل داده است. این واقعیت را هر فردی می تواند دریابد که سابقه طلاق در زندگی هر فردی به عنوان یک نقطه منفی و ضعف محسوب می شود.در پایان به سوالات در این خصوص پاسخ دادند.

/ 1 نظر / 51 بازدید
تک ماه

سلام دوست عزيز وب لاگ جالبي دارين اگه تمايل به تبادل لينک داشتين به ادرس زير مراجعه کنيد http://star-links.ir با تشکر