هجدهمین نشست کتاب خوان در استان قزوین برگزار شد

آموزش فیلنامه‌نویسی به جوانان و نوجوانان

 در ابتدا حسن لطفی کتاب «درس‌هایی درباره‌ی فیلمنامه‌نویسی» را که اثری از خود این نویسنده و مدرس سینما در استان قزوین بود، به حضار معرفی کرد. این کتاب، نوشتن فیلمنامه را به شیوه‌ای متفاوت به نوجوانان و جوانان آموزش می‌دهد.

تاریخ مذهبی شیعه

 حمید سلیمانی، نویسنده قزوینی در این نشست، کتاب «تقویم شیعه» اثر عبدالحسین نیشابوری را به حضار معرفی کرد. این کتاب اطلاعات و اخبار مفیدی را درباره تاریخ مذهبی شیعه در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

بابک سبحانی‌نژاد نویسنده و عضو فعال کتابخانه، سومین ارائه‌دهنده کتاب در این نشست بود که اثری با عنوان «با چشم‌های باز خواب می‌بینم» را به مخاطبین معرفی کرد. این کتاب اثری از محمدعلی حضرتی‌ها است و دربردارنده اشعاری با مضامینی نظیر عشق، امید و غم است.

فرار از فلسفه

 قوام‌الدین خرمشاهی کتابدار کتابخانه عمومی شهدا شهر قزوین و پژوهشگر ادبی استان، کتاب «فرار از فلسفه» اثر بهاءالدین خرمشاهی را که به مضامینی مانند: فایده فلسفه، تقدیس، انتقاد ناپذیری فلسفه، روش و خصوصیات فلسفه اختصاص دارد را در هجدهمین نشست کتاب‌خوان معرفی کرد.

مروری بر خاطرات یک نویسنده

 خدیجه کرمی زلتی، کتابدار کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) شهر قزوین، کتاب «کوچه نقاش‌ها» اثر ابوالفضل کاظمی را به مخاطبین این نشست معرفی کرد. این کتاب شامل زندگی نامه و خاطرات نویسنده از دوران کودکی تا پایان سال 1367 و به ویژه حضور او در جبهه‌ها و دوران دفاع مقدس است.

اولین رمان آموزش مدیریت در کشور

هرمز تنهایی عضو فعال کتابخانه یادگار امام شهر محمدیه، کتاب «رقص عقاب: زندگی پنج کارآفرین ایرانی» نوشته امیرحسین مظاهری را معرفی کرد. این کتاب اولین رمان آموزش مدیریت در کشور است که با استفاده از حوادث واقعی نگاشته شده است.

پایداری در لبنان

 نسا حبیب‌خواه مسئول کتابخانه عمومی شهید فهمیده شهرستان تاکستان نیز به معرفی کتاب "نامه‌های باد" اثر مریم صباغ‌زاده پرداخت. موضوع این کتاب پایداری و مقاومت لبنان است.

روش های کاربردی برای پیشگیری و درمان کج خلقی کودکان

 مرتضی فرهنگیان (کتابدار کتابخانه عمومی یادگار امام شهر محمدیه، «پیشگیری و درمان کج خلقی کودکان» اثر پنی هیمز را معرفی کرد. این کتاب براساس روش های آزمایش شده و کاربردی در این زمینه نگارش شده است.

کتابی از مجموعه کتاب‌های روان و زندگی

 محمدحسین انصاری مسئول کتابخانه عمومی امام محمدباقر(ع) آبیک کتاب «بدبینی» اثر مهدی صمیمی اردستانی را در  هجدهمین نشست کتاب‌خوان، به ‌اشتراک گذاشت. این کتاب از مجموعه کتاب‌های روان و زندگی است.

باورها و اعتقادات یک روستای قدیمی

پوریا حاجی‌کریمی استاد دانشگاه و فعال رسانه و عضو کتابخانه، از تجربه خواندن کتاب «عروس بید» اثر یوسف علیخانی به حضار گفت.

این کتاب شامل یازده داستان کوتاه درباره باورها و اعتقادات عرفی مردمان یک روستای قدیمی به نام میلک (روستایی در الموت غربی در رشته کوه البرز در شمال شهرستان قزوین) است.

به اشتراک‌گذاری کتاب خوانده شده توسط یک عضو نوجوان

 محمدرضا اصلانی عضو نوجوان کتابخانه، کتاب «داستان راستان» اثر شهید مطهری را معرفی کرد که معرف روح تعلیمات اسلامی است.

مفاهیم ارزشمند عبادی

 آخرین ارائه در این نشست توسط ثریا یوسفی‌منفرد، کتابدار کتابخانه عمومی علامه طباطبایی اسفروری انجام شد.

وی کتاب «عبادت و نماز» اثر جواد محدثی را معرفی کرد که به آموزش مفاهیمی ارزشمند، مفید و کاربردی در حوزه عبادات دینی می‌پردازد.

گفتنی است در پایان این نشست نیز، با اهدای لوح یادبود و تندیس، از کتابداران و ارائه دهندگان تقدیر و تشکر شد.

ناهید السادات حیاتی کتابدار کتابخانه عمومی عارف قزوینی اجرای این برنامه را برعهده داشت.

/ 0 نظر / 33 بازدید