راهنمای استفاده از نرم افزار سامان برای اعضای کتابخانه

راهمای استفاده از سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی کشور به آدرس:

http://samanpl.ir

 

به منظور بهره گیری از کلیه امکانات سامانه بایستی از نگارش های جدید مرورگرهای گوگل کروم و یا موزیلا فایرفاکس استفاده نمود.

ورود به سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی

به منظور ثبت نام در سامانه، به دو طریق می توان عمل کرد: روش اول: از طریق گزینه ثبت نام در بالای صفحه اصلی سامانه ؛ روش دوم: مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه محل سکونت( برای پیدا کردن نزدیکترین کتابخانه به محل سکونت خود می توانید از طریق پایگاه اطلاع رسانی اطلس کتابخانه های عمومی کشور استفاده نمایید).

کلیه کاربران می توانند بدون وارد کردن شناسه کاربری و رمز عبور، از امکان جستجوی کتاب در کتابخانه های مورد نظر خودشان استفاده کنند. برای این منظور در صفحه اول سامانه روی گزینه " جستجو" کلیک کنید یا از طریق امکانات جستجوی ساده قرار گرفته در صفحه اول استفاده نمایید.

جستجو و رزرو کتاب

ه منظور امانت کتاب، بایستی به میز امانت کتابخانه ای که کتاب مورد نظر شما را دارد مراجعه کنید. در نظر داشته باشید بایستی عضو کتابخانه مورد نظر باشید تا بتوانید از امکانات امانت کتاب استفاده نمایید.

تمدید کتاب

 اعضای کتابخانه می توانند کتاب خود را از منزل، تمدید و یا رزرو کنند. به این منظور در قسمت امانت های من، گزینه امانت های جاری را انتخاب و در فهرست کتاب های در دست امانت خود، گزینه " درخواست تمدید" را کلیک کنید. در صورتی که کتاب مورد نظر شما توسط کتابدار تمدید شود، پیامی برای شما ارسال می گردد.

به منظور امانت کتاب، بایستی به میز امانت کتابخانه ای که کتاب مورد نظر شما را دارد مراجعه کنید. در نظر داشته باشید بایستی عضو کتابخانه مورد نظر باشید تا بتوانید از امکانات امانت کتاب استفاده نمایید.

 

/ 0 نظر / 114 بازدید