تالار قلم می تواند بانی پربارترین برنامه های فرهنگی قزوین باشد

استاندار قزوین گفت: در صورت وجود اراده ای سازنده در برگزاری جلسات فرهنگی تالار قلم قزوین می تواند بانی جذاب ترین و پربارترین برنامه های فرهنگی قزوین باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، مرتضی روزبه در آیین افتتاح تالار قلم قزوین که شامگاه یکشنبه با حضور جمعی از مسئولان و شاعران و اقشار فرهنگ دوست استان برگزار شد، افزود:  بهترین روش تبلیغات، آگاهی بخشی چهره به چهره است که در تاریخ و فرهنگ نیز همواره ظهور و بروز داشته است.

وی ادامه داد: همین که مستمعین این جلسه با چهره ای توامان با رضایت این برنامه را ترک می کنند از صدها بنر تبلیغاتی تاثیر و کارآمدی بیش تری دارد.

روزبه تصریح کرد: بر همین اساس شایسته است که هر ماه یک نشست مانند نشست امروز تالار قلم برگزار شود تا طی این نشست های ماهیانه ۱۲ اثر از ۱۲ مولف در معرض معرفی و نقد قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در این بین نکته دوم این است که ضرورت دارد این نشست ها ثبت و ضبط شوند و بعد جلسات نقد کتاب سال های متمادی چاپ و تبدیل به گنجینه ای ارزشمند و ماندگار شود.

استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: لازم است بتوانیم روش های حمایتی از اصحاب فرهنگ به ویژه مولفین را تعریف کنیم چرا که روند حمایتی که در حال حاضر وجود دارد بدترین نوع حمایت است زیرا تنها خرید کتاب یک مولف روش مناسبی برای پشتیبانی از نویسندگان نیست.

روزبه در پایان یادآور شد: امید است با همکاری اهلی فرهنگ و اندیشه شاهد رشد و پیشرفت هرچه بیشتر برنامه های مفید فرهنگی باشیم.


/ 0 نظر / 31 بازدید