نشست کتابخوان استان قزوین برگزارشد

وی اظهار داشت: نشست کتاب خوان مرکز تخصصی مشاوره در حوزه کتاب است که حضور و فعالیت آن یکی از ضرورت های اساسی در حوزه فرهنگ مطالعه به شمار می رود.

رمضانی افزود: این جلسه هجدهمین نشست کشور و نخستین نشست استانی کتابخوان در استان قزوین است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون با وجود فعالیت های فرهنگی انجام شده، متخصصین کتاب هرگز از محلی ثابت و تخصصی برای عرضه نظر خود پیرامون کتاب های مختلف برخوردار نبودند اما نشست کتابخوان این شرایط را فراهم می کند که نخبگان، فرهیختگان، متخصصین حوزه کتاب و کارشناسان بتوانند ایده ها و دیدگاه خود را در این قالب ارائه و کتب مفید را به کتاب خوانان معرفی کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین افزود: به منظور افزایش علاقمندی مردم به حوزه ی کتب ، اولین اقدامی که در دستور کار قرار گرفت فراهم کردن مکانی دائمی و تخصصی برای نشست های تخصصی حوزه کتاب بود که در این راستا تالارقلم قزوین بزودی آغاز به کار خواهد کرد.

وی در رابطه با برگزاری نشست های کتاب خوان در دیگر شهرستان های استان نیز گفت: سیاست ما این است که بتوانیم در همه نقاط استان این نشست ها را برگزار کنیم و هرگز محدود و محصور به مرکز استان نشویم لذا با برنامه ریزی انجام شده نشست کتاب خوان در آینده در سایر نقاط استان هم برگزار خواهد شد.

رمضانی یادآور شد: بسط و ثمردهی این فعالیت نیازمند همت و تلاش همه علاقمندان حوزه کتاب است که امیدواریم فضای فراهم شده به نتایج مناسب و خروجی ارزنده ای در مسیر ترویج و تحکیم فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در جامعه منجر شود.

در ادامه این نشست ۱۲ کتاب های "درس های درباره فیلم نامه نویسی" توسط حسن لطفی، "تقویم شیعه" توسط حمید سلیمانی، "با چشم های باز خواب می بینم" توسط بابک سبحانی نژاد، "فرار از فلسفه" توسط قوام الدین خرمشاهی، "کوچه نقاش ها" توسط خدیجه کرمی زلتی، "رقص عقاب ها: زندگی پنج کارآفرین ایران" توسط هرمز تنهایی، "نامه های باد" توسط نسا حبیب خواه، "پیشگیری و درمان کج خلقی کودکان" توسط مرتضی فرهنگیان، "بدبینی" توسط محمدحسین انصاری، "عروس بید" توسط پوریا حاجی کریمی، "داستان راستان" توسط محمدرضا اصلانی عضو نوجوان، "عبادت و خودسازی" توسط ثریا یوسفی منفرد به حضار معرفی شدند.

/ 0 نظر / 40 بازدید