اداره کتابخانه های شهرستان تاکستان برتر شد

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: اداره کل  کتابخانه های تاکستان با برنامه ها و فعالیت های متنوع و مفید در زمینه عفاف و حجاب به مقام برتر در سطح شهرستان را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، محمد رضا مولایی افزود: ادارات در سطح شهرستان تاکستان اقدام به اجرا و ارایه  طرح ها و برنامه های خود در راستای  توسعه فرهنگ عفاف و حجاب بین مراجعان به ویژه بانوان داشتند که در این زمینه اداره کتابخانه های این شهرستان از موفقیت بیشتری برخوردار بود.

وی ادامه داد: برگزاری همایش ها، کارگاه های آموزشی، جلسات پرسشس و پاسخ در موضوع عفاف و حجاب با استفاده از اساتید مجرب و فاضل از مهمترین برنامه های این کتابخانه در راستای اجرای طر ح عفاف و حجاب بوده است.

مولایی اظهار داشت: برگزاری مسابقه کتابخوانی همراه با نوآوری و آزمون حضوری ، اجرای نمایش،  برگزاری نمایشگاه فرهنگی با عرضه بسته های فرهنگی از دیگر فعالیت های اداره کتابخانه های شهرستان تاکستان در این عرصه بوده است.

این مسوول یادآور شد: معرفی کتاب های مناسب برای افزایش درک و شناخت مراجعان نسبت به بحث حجاب اسلامی و ارزش و اهمیت آن و راهنمایی و ارشاد مراجعان از دیگر فعالیت های انجام شده در این زمینه بوده است.

مولایی یادآور شد: فعالیت های متنوع کتابخانه های شهرستان تاکستان به ویژه کتابخانه شهید بهشتی و علامه طباطبایی موجب شده  مراجعان با علاقه و انگیزه بیشتری به این اماکن فرهنگی مراجعه کرده و در برنامه های فرهنگی آن حضور و مشارکتی فعال داشته باشند.

وی در پایان گفت: از فعالیت ها و برنامه های اداره کتابخانه های تاکستان توسط فرماندار تقدیر شد .

شهرستان تاکستان دارای هفت کتابخانه نهادی است که کلثوم میرزا حسینی ریاست اداره کتابخانه های این شهرستان را برعهده دارد

/ 0 نظر / 3 بازدید